Telefon

+420 721 818 246

E-mail

Katey90@seznam.cz

Dle objednání

Po - Pá

Co je to pedikúra?

Pedikúra je název pro péči o nohy. Jde o služby zahrnující koupele, změkčování a odstranění ztvrdlé kůže, masáže, upravování, lakování, stříhání a broušení a uvolňování zarostlých nehtů na nohou.

U pedikúry jde především o zdraví nohou a také o zdraví celého našeho organismu. Na ploskách našich nohou se nachází reflexní body, které souvisí s naším celým lidským tělem. Proto je důležité dbát o naše nohy – tvoří nedílnou součást člověka. Čím zdravější jsou, tím zdravější je náš organismus. Lidé by si měli uvědomit, že nohy nás nosí celý život a jsou jednou z nejnamáhavějších částí lidského těla. Proto je přirozené dát jim patřičnou péči, tak jako dávají svým vlasům, obličeji i rukám. V dnešní době tuto péči si dopřejí jak ženy, tak muži. Nikdo se nemusí stydět za to, že o sebe pečuje.

Jakým způsobem provádím pedikúru?

Mokrá (klasická) pedikúra

Klasická pedikúra začíná lázní,která je nutná pro změkčení rohových vrstev kůže .Do vody se přidá vhodná koupelová sůl a nohy se nechají asi 10min odmočit. Poté Vám ošetřím nehty, nehtové valy, odstraním skalpelem ztluštělou kůži na patách, chodidlech a také odstraníme mozoly a kuří oka. Na závěr provedeme krátkou masáž s použitím vazeliny pro zvláčnění vaší pokožky.

Nehtová modeláž na nohou

Podobně jako na rukou probíhá modeláž na nohy. Nehty se potáhnou UV gelem a dále se již neprodlužují vzhledem k tomu, že by takto byly nepraktické v uzavřené obuvi. Úpravu je nutné provádět na upravené nohy, nejlépe po pedikúře.